Concursul Școlar Național de biologie ”George Emil Palade”

Ediția a III-a

mai-iunie 2017

Participanții la etapa națională 2017

Clasa a V - a

Nr crt Județ Cod_concurent Nume și prenume elev Profesor coordonator Unitatea de învățământ
1 Alba AB_5_01 Moldovan Naomi Gabriela Badu Istina Școala Gimnazială "Lucian Blaga", Ocna Mureș
2 Arad AR_5_01 Balint Ana-Maria Jurcă Floarea Şcoala Gimnazială "Caius Iacob", Arad
3 Argeș AG_5_01 Voica D. Ioana Alina Voica Agnes Școala Gimnazială “Iordache Păcescu", Coșești
4 Bacău BC_5_01 Catană Andreea Alexandra Mariș Mihaela Școala Gimnazială "Ștefan Luchian", Moinești
5 Bihor BH_5_01 Costa I.D Angela Zbârcea Claudia Școala Gimnazială "Oltea Doamna", Oradea
6 Botoșani BT_5_01 Buţincu Adelina Maria Pinteală Săviuc, Lavinia Roxana Şcoala Gimnazială "Spiru Haret", Dorohoi
7 Brașov BV_5_01 Ciungara Robert Mohan Rodica, Spânu Tincuța Centrul Județean de Excelență Brașov; Școala Gimnazială Nr. 25, Brașov
8 Brăila BR_5_01 Nazîru Vlad Mihai Constantin Aurora Școala Gimnazială "Mihai Viteazul' , Brăila
9 București B_5_01 Protopopescu T.A. Tudor Bogdan Popa Monica-Viorica Școala Gimnazială Nr. 56, București
10 București B_5_02 Macovei I.M. Teodora Neagu Georgeta Școala Gimnazială "Sf. Trei Ierarhi", București
11 București B_5_03 Tătaru R. Gheorghe Alexandru Călin Nicoleta Școala Gimnazială "George Bacovia", București
12 Buzău BZ_5_01 Vlad D. David Andrei Ionel Oancea Școala Gimnazială Nr.11, Buzău
13 Caraș-Severin CS_5_01 Barbu M. Bianca Perţa Cristina Mirela Colegiul Naţional "Mircea Eliade", Reşiţa
14 Călărași CA_5_01 Sîrbu Andreea Claudia Bragă Maria Școala Gimnazială Nr.1, Gălbinași
15 Cluj CJ_5_01 Matei Răzvan-Claudiu Dascălu Cristina Școala Gimnazială "Avram Inacu", Dej
16 Constanța CT_5_01 Negreci C. Valentina Nicoleta Preda Elena Școala Gimnaziala "Viceamiral Murgescu" Valu lui Traian
17 Covasna CV_5_01 Lakatos Hanna Noémi Botos Gyöngyvér Școala Gimnazială "Gödri Ferenc", Sfântu Gheorghe
18 Dâmbovița DB_5_01 Drăgoescu M. Mircea Andrei Vatavu Lidia Școala Gimnazială "Diaconu Coresi", Fieni
19 Dolj DJ_5_01 Babalean I. Aurelia Varzaru Claudia Școala Gimnazială "Mihai Viteazul", Craiova
20 Galați GL_5_01 Niță C. Isabelle Giorgiana Sechel Carmen Mirela Colegiul Național "Spiru Haret", Tecuci
21 Gorj GJ_5_01 Tăerel Radu Popescu Dacia Școala Gimnazială "Alexandru Ştefulescu", Târgu Jiu
22 Hunedoara HD_5_01 Haiduc A. Darius-Gabriel Sîrbu Cristina Școala Gimnazială nr.7 Petroșani
23 Ialomița IL_5_01 Mateescu G. Alexandru Andrei Brașoveanu Ionela Școala Gimnazială Nr. 3, Slobozia
24 Iași IS_5_01 Olariu Tudor Sebastian Imbria Adina Colegiul Național "Costache Negruzzi", Iași
25 Ilfov IF_5_01 Andrei Cristina Alexandra Pîrvu Mihaela Școala Gimnazială Nr.1, Buftea
26 Maramureș MM_5_01 Andreica S. Cristian Melniciuc Adriana-Elena Şcoala Gimnazială Nr. 7 Vişeu de Sus
27 Mehedinți MH_5_01 Tilea P. Antonio Raul Ţuineac Mihaela Colegiul Naţional "Gheorghe Ţiţeica", Drobeta Turnu Severin
28 Mureș MS_5_01 Ban M. Mara Bota Nicoleta Școala Gimnazială "Tudor Vladimirescu", Târgu Mureș
29 Neamț NT_5_01 Zăbavă Ștefan Ploscă Elisabeta Colegiul Național "Roman-Vodă", Roman
30 Olt OT_5_01 Iordache Andreea Bianca Predeanu Florentina Colegiul Naţional "Ion Minulescu", Slatina
31 Prahova PH_5_01 Sava Marius Ștefan Pătrulescu Maria Școala Gimnazială Rîfov
32 Satu Mare SM_5_01 Solomeș G. Andreea Ioana Fabian Viorica Școala Gimnazială Nr.1, Negrești Oaș
33 Sibiu SB_5_01 Bădilă Alexandra Costache Alina Școala Gimnazială Avrig
34 Suceava SV_5_01 Pascal D. Maria Emilia Drumea Mariana Colegiul Național "Petru Rareș", Suceava
35 Teleorman TR_5_01 Mihai Cristian - Iulian Stîngă Liliana Școala Gimnazială "Zaharia Stancu", Roșiorii de Vede
36 Timiș TM_5_01 Palfalvi S. Paul Emerik Ungurianu Daniela Școala Gimnazială Nr. 24, Timișoara
37 Tulcea TL_5_01 Nicola Gheorghiu D. Maria Băisan Nicuța Școala Gimnazială "Constantin Găvenea", Tulcea
38 Vaslui VS_5_01 Vasilescu C. Ioan Iustin Toma Nicoleta Şcoala Gimnazială "Manolache Costache Epureanu", Bârlad
39 Vâlcea VL_5_01 Le Borgne Anna Tufeanu Adela Școala Gimnazială Nr. 10 Râmnicu Vâlcea
40 Vrancea VN_5_01 Pantea Ionuț Matei Tertelici Silvia Școala Gimnazială "Ștefan cel Mare", Focșani

Clasa a VI - a

Nr crt Județ Cod_concurent Nume și prenume elev Profesor coordonator Unitatea de învățământ
1 Alba AB_6_01 Miron-Gavril Maria-Alexandra Badu Istina Școala Gimnazială "Lucian Blaga", Ocna Mureș
2 Arad AR_6_01 Ţig Tudor Durnea Anca Colegiul Naţional "Moise Nicoară", Arad
3 Argeș AG_6_01 Rotaru I. Maria Antonia Cojocărel Claudia Mihaela Școala Gimnazială „Mircea Cel Bătrân", Curtea de Argeș
4 Bacău BC_6_01 Belciu Paula-Denisa Mariș Mihaela Școala Gimnazială "Ștefan Luchian", Moinești
5 Bihor BH_6_01 Rez I.M. David Teodor Zbârcea Claudia Școala Gimnazială "Oltea Doamna", Oradea
6 Botoșani BT_6_01 Văcăreanu Daria Maria Antoche Mirela Şcoala Gimnazială "Grigore Antipa", Botoşani
7 Brașov BV_6_01 Mosor Adrian Rău Emoke, Iurea Adriana Centrul Județean de Excelență Brașov; Școala Gimnazială Nr. 30, Brașov
8 Brăila BR_6_01 Androne Andra Gabriela Mocanu Daniela Luminiţa Liceul Pedagogic "D. P. Perpessicius" , Brăila
9 București B_6_01 Bălan M. Matei Cristian Ghenoiu Rodica Școala Gimnazială Nr.129, București
10 București B_6_02 Oprea F. Mara Sonia Tincă Aurelia Școala Gimnazială Nr. 86, București
11 București B_6_03 Bucătaru D. Ștefan Radu Stoian Valentina Școala Gimnazială ”Sf. Andrei”, București
12 Buzău BZ_6_01 Uhlig A.M. Markus Prof. Monica Gheorghe Școala Gimnazială "Căpitan Aviator Mircea T. Bădulescu", Buzău
13 Caraș-Severin CS_6_01 Sprînceană M.I. Andrei Mihai Pușu Florentina Nicoleta Școala Gimnazială Nr. 7, Reșița
14 Călărași CL_06_01 Mîinea Maria Bălan Nicoleta Liceul Teoretic Neagoe Basarab Oltenița
15 Cluj CJ_1_01 Centea Codruța-Maria Dascălu Cristina Școala Gimnazială "Avram Iancu", Dej
16 Constanța CT_6_01 Sburlan B.I. Constantin-Alexandru Stoian Niculina Şcoala Gimnazială "Ion Jalea", Constanţa
17 Covasna CV_6_01 Bódi-Kolumbán Ágnes Józsa Delinke Şcoala Gimnazială „Gaál Mózes", Baraolt
18 Dâmbovița DB_6_01 Armașu V. Petru Stanciu Mihaiela Școala Gimnazială "Radu cel Mare", Târgoviște
19 Dolj DJ_6_01 Manda I. Andrei Alexandru Tirei Gabriela Colegiul Național "Frații Buzești", Craiova
20 Galați GL_6_01 Armașu C. Armand Andrei Ionescu Cristina Școala Gimnazială "Ștefan Cel Mare", Galați
21 Giurgiu GR_6_01 Zamfira Mihai Cosmin Dragomir Nicoleta Școala Gimnazială Nr.7, Giurgiu
22 Gorj GJ_6_01 Neacşu O. Mihnea Valentin Antonache Cornelia Școala Gimnazială Nr.1, Bumbeşti Jiu
23 Hunedoara HD_6_01 Borzei V. L. Bogdan Bodiu Valentina Nicoleta Colegiul Tehnic Energetic "Dragomir Hurmuzescu" Deva
24 Ialomița IL_6_01 Roșu M.N. Gabriel Popescu Otilia Colegiul Național "Grigore Moisil", Urziceni
25 Iași IS_6_01 Mărgineanu Juliana Ieremie Ioana Colegiul Național "Emil Racoviță", Iași
26 Ilfov IF_6_01 Domnea Alexia Silvi Mihaela Școala Gimnazială "prof. Ion Vișoiu", Chitila
27 Maramureș MM_6_01 Ariciu P. Andra Maria Sabău Monica Claudia Şcoala Gimnazială "Dimitrie Cantemir", Baia Mare
28 Mehedinți MH_6_01 Drugă A. Briana-Ştefania Neagu Eleonora Lidia Școala Gimnazială "Alice Voinescu", Drobeta Turnu Severin
29 Mureș MS_6_01 Nistor Anamaria Ioana Moldovan Mariana Alina Școala Gimnazială "Dr. Bernady Gyorgy" Tg. Mureș
30 Neamț NT_6_01 Voicu Matea Gabriela Veiss Aloma-Maria Colegiul Național "Petru-Rareș", Piatra-Neamț
31 Olt OT_6_01 Vasilescu Lucia Maria Vasilescu Loredana Școala Gimnazială "Florian Diţuleasa", Vităneşti
32 Prahova PH_6_01 Constantinescu Ana Maria Miricel Florina Colegiul Național "Mihai Viteazul", Ploiești
33 Satu Mare SM_6_01 Surdu C.E. Sabina Teodora Silaghi Ionel Școala Gimnazială "Grigore Moisil", Satu Mare
34 Sălaj SJ_6_01 Hegeduș Alexia Carla Biriș Simona Școala Gimnazială "Simion Bărnuțiu", Zalău
35 Sibiu SB_6_01 Oleksik Vlad Andrei Mihai Mihaela Școala Gimnazială Nr. 18, Sibiu
36 Suceava SV_6_01 Bosovici C. Andreea-Gabriela Telişcă Maria Școala Gimnazială "Regina Elisabeta", Rădăuţi
37 Teleorman TR_6_01 Călin Andreea - Alexandra Burlacu Cristiana Școala Gimnazială "Mihai Eminescu", Roșiorii de Vede
38 Timiș TM_6_01 Oros R. Vlad Ștefan Ungurianu Daniela Școala Gimnazială Nr. 24, Timișoara
39 Tulcea TL_6_01 Tudor C. D. Maria Serea Nicoleta Liceul Teoretic "Constantin Brătescu", Isaccea
40 Vaslui VS_6_01 Filip L. David Liviu Nacu Crăiţa Şcoala Gimnazială "Mihail Sadoveanu", Huşi
41 Vâlcea VL_6_01 Ploae Ionel Gabriel Ciortea Anca Teodora Școala Gimnazială Nr. 5 Râmnicu Vâlcea
42 Vrancea VN_6_01 Baraghin Alexandra Elena Călin Adriana Școala Gimnazială "Duiliu Zamfirescu", Focșani